Panmar Wood | PRODUCENT LITEJ PODŁOGI DĘBOWEJ, PODŁOGI DREWNIANE, LITE PODŁOGI DREWNIANE, LITA DESKA DĘBOWA, LITA PODŁOGA DĘBOWA, PODŁOGI OLEJOWANE, PŁYTA KLEJONA

 

O FIRMIE

Panmar Wood - producent litych podłóg dębowych jest częścią grupy PANMAR. Już 18 lat działamy na rynku, a jako producent litych podłóg dębowych już 7 lat!

Trwałe, solidne, piękne - takie są nasze naturalne podłogi dębowe, które oferujemy naszym klientom już od kilku lat. Podłogi produkowane przez Panmar Wood są pełni ekologiczne, a więc bezpieczne i pewne. To co pozwala nam z powodzeniem przetrwać na bardzo wymagającym rynku, to wysoka jakość naszych produktów, które są w 100% przyjazne środowisku naturalnemu. Jest tyle podłóg - dlaczego podłogi drewniane?
Lite dębowe podłogi naturalne powstały z myślą o osobach ceniących piękno, elegancję, trwałość i życie zgodnie z naturą. Naturalny urok drewna - nawet najlepsza imitacja drewna nie odda jego prawdziwego piękna. Nic przecież nie jest w stanie wiernie naśladować natury. Oryginalność i niepowtarzalność - nie ma przecież dwóch identycznych desek, tak samo ułożonych słoi, a więc - tak samo wyglądającej podłogi drewnianej. Trwałość i solidność - czy może być coś trwalszego, niż drewno dębu, które nienaruszone potrafi przetrwać kilkaset lat?
Praktyczność - podłogi z naturalnego drewna zapewniają izolację termiczną i akustyczną - dzięki temu nasze mieszkania i domy są ciepłe i ciche.

Dlaczego podłogi drewniane dębowe? Dlaczego dąb?
Starożytni Rzymianie i Grecy wierzyli, że dąb jest siedzibą ich najwyższych bóstw - Jowisza i Zeusa. My w Panmar Wood nie tylko wierzymy, ale doskonale wiemy, że dąb to najszlachetniejszy surowiec drewniany. A, że szlachetność nie wymaga poprawek, drewno na nasze podłogi poddajmy tylko koniecznej, minimalnej obróbce. Dokładamy starań, by każdy etap produkcji wiązał się z możliwie największą oszczędnością surowca. Nie bez znaczenia jest także miejsce z którego już od lat czerpiemy nasze drewno. Dąb stosowany w produkcji podłógi drewnianej PANMARu, pochodzi z Europy Centralnej. Wybraliśmy ten obszar wiedząc, że właśnie tam przyrost lasów jest większy od ilości pozyskiwanego surowca.

Dlaczego Panmar Wood?
Jesteśmy jednym z najstarszych producentów podłóg z naturalnego drewna. Stale podnosimy jakość naszych produktów, co jest możliwe dzięki nowoczesnej linii produkcyjnej, sprawdzonym surowcom i najnowszej technologii.

Dąb europejski

Dąb europejski( Quercus robur )

Dąb stanowiący główny surowiec produkcji desek Panmar pochodzi z Europy centralnej. W tym właśnie regionie świata jest szczególna dbałość o to aby przyrost lasów był większy od ilości pozyskiwanego surowca. Drewno dębu ma bardzo uniwersalne właściwości użytkowe które sprawiają że podłoga produkowana z tego gatunku cieszy się największą popularnością. Wyraźnie zaznaczona struktura drewna oraz kolor żółto brązowy jest charakterystycznym wyróżnikiem tego gatunku drewna. Drewno dębu należy do materiałów o wysokiej twardości. W praktyce oznacza to że lita podłoga dębowa bardzo dobrze znosi bardzo intensywne warunki użytkowania. Podłoga dębowa stosunkowo dobrze znosi zmiany wilgotności i temperatury w pomieszczeniach w których jest użytkowana. Zasługą tego jest umiarkowana gęstość oraz duża elastyczność tego gatunku drewna.

 

O nas

Zadowolenie Klientów to dla nas największy komplement. To także najlepsze referencje dla naszej działalnośći. Poniżej prezentujemy opinie osób, które zaufały nam i naszym produktom. Wypowiedzi pochodzą z internetowego forum miesięcznika murator.

- Mam deski Panmar, model Dąb Talcy. Jestem zachwycona. Szukałam czegoś o jak najbardziej zniszczonej fakturze (a la stare dechy), ale Chapel był dla mnie za drogi. Komfort, który sprzedaje Panmar dał mi spora zniżkę i dechy miałam za połowę ceny Chapela. Są po prostu przepiękne!!! Jak z jakością i użytkowaniem to jeszcze nie wiem bo dopiero będą kładzione. Ale każdy kto je u mnie widział, luzem, zachwycał sie. Z innej beczki: podobno Panmar 90 % eksportuje za granice.

- Podnoszę temat, również marzę o prawdziwej drewnianej podłodze.. deski Panmar, faktycznie piękne! Prawdziwa drewniana podłoga to właśnie Panmar - deski z górnej półki. Mają wystawione wzorniki w sklepach sieci Komfort. Wiekszość oferowanych przez nich desek jest właśnie szczotkowana. Po takim szczotkowaniu deska nie wygląga jak panel (nie jest idealnie gładka), nie ma wątpliwości że to autentyczne, zdrowe i lite drewno. Podłogi wykończone olejem wymagaja pielęgnacji środkami do tego przeznaczonymi i w zasadzie tyle.

- Coś za coś. Żeby mieć ładną podłogę trzeba o nią dbać. Dlatego przed zamontowaniem jakiejkolwiek podłogi trzeba dokonać wyboru. Ja polecam podłogę drewnianą, warto sie poświęcic i raz na jakiś czas przyłożyć się do niej. A deska dębowa z Panmaru wyglada super, powiem nawet że ekskluzywnie, a dbać trzeba o nia jak o każdą.

- Każda deska zrobiona dobrze lita wyglada dobrze i rzekłbym nawet że super.

- Mam deski Panmaru, olejowane, nieszczotkowane ale heblowane ( takie fale wzdluż). Normalnie mieszkam, czasem z tarasu coś się naniesie, do tego bardzo często chodzę po nich w szpilkach. I nie widzę aby coś sie działo. Może to dlatego że są postarzane to uszkodzeń nie widać Czasem przejadę mopem na sucho ( mikrofobra lub antystatyczny ) i tyle Leżą od kwietnia a jedynie odświeżanie było gdzieś w maju ( sprzątanie po wykończeniu mieszkania ) I cały czas wygląda super.

- Wstyd sie przyznać ale poza wycieraniem na sucho płaskim mopem z mikrofibry nie robię nic
A deski nadal wygladają swietnie, nie sztucznie wychuchane ale tak zwyczajnie, naturalnie, ( kurz patynuje hahha ). Przez to że są szczotkowane i heblowane i nie mają tak idelanej lustrzanej powierzchni to nie widać śladow użytkowania, kurzu itd. Po szpilkach też ciagle sladów nie widać. Dodam, że jestem tzn. podłoga jest po odświeżeniu specjalną pasta do podłóg olejowanych. Niby nic a efekt taki, jakby deski tyle co zeszły z taśmy produkcyjnej w Panmarze. W jakiej części mieszkania masz ułożoną te deskę?

- Ja mam dąb Lavardin Thermo. Deska najszersza ( 19,5 cm ) heblowana. Ułożona w salonie wraz z aneksem kuchennym i w sypialni. Jakieś 9 miesiecy temu jedyny raz ją czyściłam, i po przetarciu tym preparatem ( jakby olejem ) to faktycznie nabrała wygladu jak nówka.

Produkty

Panmar Wood posiada w swej ofercie kilkanaście wzorów litych podłóg drewnianych. Każda z nich ma swój niepowtarzalny urok i charakter. Tworzone przez nas podłogi doskonale pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych - nadając im klasycznego wyglądu, jak i tych urządzonych nowocześnie.

W zależności od wybranego modelu i jego charakterystycznych cech mogą Państwo sprawić, że Wasz dom będzie wyglądał przytulnie i spokojnie niczym letni dom stojący nad jeziorem, lub też ekskluzywnie i elegancko - niczym bogate wille z widokiem na plażę i morze. Zapraszamy do lektury szczegółowego opisu i charakterystyki poszczególnych modeli podłóg dębowych. Znajdziecie tam Państwo informacje o ich przeznaczeniu, użytkowaniu i konserwacji.

PRODUCENT LITEJ PODŁOGI DĘBOWEJ | lita podłoga drewniana:

Rodzaje wykończenia powierzchni podłóg drewnianych PANMAR

Lite podłogi drewniane firmy PANMAR są oferowane w kilku wariantach wykończenia powierzchni: podłogi surowe, podłogi olejowane. Zastosowane rodzaje wykończenia desek PANMAR gwarantują najwyższą jakość naszych produktów dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów wykończeniowych jak: oleje firmy Osmo. Technologia wykończenia powierzchni jest oparta na mechanicznym nakładaniu kolejnych warstw oleju ( poza produktami wykańczanymi ręcznie) co pozwala na zachowanie wysokiej jakości naniesionych powłok.

LITE OLEJOWANE PODŁOGI DĘBOWE :

Nazwa podłogi dębowej Opis podłogi drewnianej

Klasa podłogi

Faza podłogi

Powierzchnia podłogi drewnianej

Wykończenie podłogi dębowej

DĄB AKOYA Deska dębowa o lekko zróżnicowanej kolorystyce dzięki wykończeniu olejem transparentnym z dominującą nutą kolorystyczną coniaku. Zawiera drobne sęki wrośnięte oraz sporadycznie pojawiający się na krawędzi biel. Natural Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB ANGERS Bardzo zróżnicowana jakościowo ręcznie heblowana oraz dodatkowo postarzana wykończona naturalnym olejom bezbarwnym. Znajdziemy tutaj duże sęki, rdzeń, zakorek oraz inne cechy dominujące w drewnie dębowym. Każda deska jest niepowtarzalna i inna. Character Faza postarzana

podłoga

olejowana

DĄB BRISSAC Podłoga obrazująca w pełni różnorodność jakościową drewna dębowego wykończona naturalnym olejem bezbarwnym. Spotkamy tu wszystkie cechy jakościowe występujące w drewnie dębowym zaczynając od bardzo dużych sęków poprzez rdzeń a na rozbieżnej kolorystyce kończąc. Character Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB CHAMBORD Rustykalna deska wykończona olejem transparentnym nadającym jej kolor biały. Występujące w tej klasie duże sęki, biel i przebarwienia nadają jej szczególny wygląd. Rustic Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB CHINNON Wysokiej jakości deska dębowa poddana termo obróbce a następnie wykończona olejem transparentnym. Może zawierać sporadycznie małe wrośnięte sęki.Barwa jest zróżnicowana, a kolor ciepły wpadający w odcień brązu . Natural Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB CLASSIC Najlepszy sorty oraz wykończenie naturalnym olejem czynią z tej deski niezwykle naturalny i ciekawy produkt. Występują sęki sporadycznie sęki szpilkowe. Kolorystyka spokojna i jednolita. Classic Faza gładka

podłoga

olejowana

DĄB EMINA Ekskluzywna deska wykończona olejem koloru wiśni. Najwyższa jakość użytego drewna sprawia, że nie znajdziemy tutaj sęków poza szpilkowymi. Kolorystyka spokojna i jednostajna. Classic Faza gładka

podłoga

olejowana

DĄB ESCARCHA Naturalna deska dębowa wykończona olejem transparentnym nadającym jej biały kolor. Zawiera drobne sęki wrośnięte sporadycznie pojawiający się na krawędzi biel oraz lekko zróżnicowaną kolorystykę. Natural Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB HUMO THERMO Rustikalna deska dębowa po procesie termo obróbki o kolorze ciemnej tabaki. Jej piękno podkreślają duże sęki, zmienny układ słoi oraz w znacznym stopniu nieregularna kolorystyka. Rustic Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB LAVARDIN THERMO Charakterystyczna dla drewna dębu deska o znacznie zróżnicowanej kolorystyce dużych sękach, często pojawia się biel i przebarwienia poddana obróbce termo. Ręcznie heblowana wykańczana naturalnym olejem zyskuje piękno i naturalność. Rustic Faza szczotkowana, ręcznie heblowana

podłoga

olejowana

DĄB NATUR Naturalna deska dębowa wykończona olejem. Zawiera drobne wrośnięte sęki, sporadycznie pojawiający się na krawędzi biel oraz lekko zróżnicowaną kolorystykę. Natural Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB PANILA Rustykalna deska wykończona olejem transparentnym w nucie kolorystycznej szlachetnego coniaku. Występujące w tej klasie duże sęki, biel, przebarwienia oraz zróżnicowana kolorystyka nadają jej szczególny wygląd. Rustic Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB PANUBA THERMO Deska poddana obróbce termo dzięki czemu nabrała kolorystyki zbliżonej do drewna wenge. Może zawierać sporadycznie małe wrośnięte sęki. Barwa jest lekko zróżnicowana, spokojna ciemna. Natural Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB PELEA Deska podłogowa której powierzchnia została ręcznnie
wykończona a następnie pokryta olejem transparentnym nadającym jej antyczny charakter. Podłoga ta posiada duże sęki, przebarwienia oraz niekiedy pojawiający się biel.
Rustic Faza szczotkowana, ręcznie heblowana

podłoga

olejowana

DĄB RUSTIC

Charakterystyczna dla drewna dębu deska o znacznie zróżnicowanej kolorystyce dużych sękach, często pojawia się biel i przebarwienia. Wykończenie powierzchninaturalnym olejem podkreśla jej piękno i naturalność.

Rustic Faza szczotkowana, ręcznie heblowana

podłoga

olejowana

DĄB SAMBA Deska wykończona olejem transparentnym nadającym
jej kolorystykę Machoniu. Zawiera drobne sęki wrośnięte sporadycznie pojawiający się na krawędzi biel oraz lekko zróżnicowaną kolorystykę.
Natural Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB SAUMUR Bardzo zróżnicowana jakościowo ręcznie heblowana i wykończona naturalnym olejom transparentnym antycznym. Znajdziemytutaj duże sęki, rdzeń, zakorek oraz inne cechy dominujące w drewnie dębowym. Character Faza szczotkowana, ręcznie heblowana

podłoga

olejowana

DĄB SERRANT Bardzo zróżnicowana jakościowo deska wykończona naturalnym olejom transparentnym w kolorze czarnym. Znajdziemy tutaj duże sęki, rdzeń, zakorek oraz inne cechy
dominujące w drewnie dębowym.
Character Faza szczotkowana

podłoga

olejowana

DĄB TALCY Ręcznie wykańczana deska o bardzo zróżnicowanej jakości wykończona naturalnym olejom transparentnym w kolorze dojrzałego coniaku. Znajdziemy tutaj duże sęki, rdzeń, zakorek oraz inne cechy dominujące w drewnie dębowym. Character Faza szczotkowana, ręcznie heblowana

podłoga

olejowana

DĄB VILLANDRY Postarzana oraz ręcznie heblowana deska klasy charakterwykończona naturalnym olejom transparentnym antycznym. Znajdziemy niepowtarzalność desek duże sęki, rdzeń, zakorek oraz inne cechy dominujące w drewnie dębowym. Character Faza postarzana

podłoga

olejowana

PODŁOGI DREWNIANE NIEWYKOŃCZONE | LITE PODŁOGI DĘBOWE :

Classic - Podłoga dębowa pozyskiwana z najlepszego materiału. Subtelny wygląd i niewielkie różnice kolorystyczne. W dużej mierze bez wad. Natural - Podłogi dębowe wyróżniające się naturalnym rysunkiem słoi, mogą występować niewielkie pęknięcia, sęki i biel. Rustic - Podłoga dębowa która ma żywy, intrygujący wygląd z wieloma wariacjami kolorystycznymi. Występują szpachlowane sęki i pęknięcia. Możliwe twardziel i biel. Character - Podłogi dębowe ze specjalnej selekcji z klasy Rustic. Występują duże sęki, pęknięcia i biel.

PRODUKCJA PŁYTY KLEJONEJ

PRODUKCJA PŁYTY KLEJONEJ

Zakład produkcji płyty klejonej to głowny oddział naszej firmy. Produkujemy płyty łączone na mikrowczepy z liściastych gatunków drzew, takich jak :

Nasze płyty produkujemy z przeznaczeniem na blaty kuchenne, parapety, schody. Współpracują
z nami największe firmy meblowe w całej Europie. Płyty klejone PANMAR produkujemy według europejskich norm w jakości A/B i B/C.


Zastosowanie:

Produkujemy płyty klejone na mikrowczepy wg poniższej specyfikacji:


Grubość: 40 mm, 30 mm, 18-20 mm
Szerokość lameli: 38-42 mm.
Max szerokość płyty: 1200 mm,
Długość do: 5000 mm. Linia produkcyjna składa się z wysokiej klasy nowoczesnych maszyn znanych światowych producentów takich jak Weinig, czy Costa.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wszelkie zapytania prosimy kierować
do Działu Sprzedaży.

 

Do Pobrania

Panmar Wood Brochure Panmar Technical Brochure I Panmar Technical Brochure II Panmar Wood Quality requirements for oak strips

Kontakt - PRODUCENT OLEJOWANYCH PODŁÓG DREWNIANYCH I LITYCH DESEK DĘBOWYCH:

F.T.H.U. "PANMAR" Sp.j.
ul. Podkapracka 16b 38-400 Krosno POLAND
tel. +48 013-437-37-62
tel./fax +48 013-437-37-47
zd@panmar.pl

Dyrektor Zakładu

Wojciech Grocki
tel. +48 607 806 155
wg@panmar.pl

Dyrektor Zakładu

Tomasz Kafel
+48 605 449 935
tk@panmar.pl

Dział Sprzedaży

Bartłomiej Ross
+48 667 840 201; +48 0 13 43 737 57
br@panmar.pl
Gabriel Skóra
+48 695 335 581
+48 0 13 43 737 56
gs@panmar.pl

Sekretariat 

Anna Mrozowska
tel. + 48 0 13 43 232 82
fax +48 013 43 737 47
kom.: +48 609 454 004
zd@panmar.pl

Sekretariat 

Alicja Twaróg
tel.: + 48 013 43 737 48
zs@panmar.pl

Dział Kadr

Karolina Roszak
+ 48 013 43 737 24
kadry@panmar.pl